ONLİNE DANIŞMANLIK

0

ONLİNE TERAPİ (E-TERAPİ) NEDİR?

Online terapi hizmeti; psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kişilerin evinde, ofisinde veya herhangi bir ortamda internet aracılığıyla Uzman Klinik Psikolog ile gerçekleştireceği görüntülü konuşma şeklinde bir psikoterapi yöntemidir.

ONLİNE TERAPİYİ KİMLER TERCİH EDER?

  • Yoğun çalışma tempoları nedeniyle yüz yüze psikoterapiye zaman ayıramayan kişiler
  • Fiziksel kısıtlamaları olan bireyler
  • Coğrafi konumlarının uzaklığı nedeniyle standart (yüz yüze) psikoterapi desteği alması mümkün olmayan kişiler
  • Yurt dışında yaşayıp ana dilde psikoterapi hizmeti alamayan gurbetçi vatandaşlar

ONLİNE TERAPİ BAŞVURUSU

Online terapi (e-terapi) almak isteyen birey, öncelikle yaşadığı sorun hakkında telefon ya da e-mail yoluyla bilgilendirme yapmalıdır. Danışanın durumunun online terapiye uygun olup olmadığı uzman tarafından değerlendirildikten sonra randevu verilir. Bu nedenle lütfen durumunuz hakkında iletişim kanalları aracılığıyla bilgilendirme yapınız.

E-mail: alpaslanterapi@gmail.com
Tel: +90 505 359 65 54

ONLİNE TERAPİ YAPILACAK ORTAMIN AYARLANMASI

Uzman;  online terapiyi ofis ortamında gerçekleştirmektedir. Online görüşmenin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için online terapi hizmeti alan danışanın da terapi ortamını; yalnız olacağı, rahat edebileceği ve üçüncü kişilerce rahatsız edilmeyeceği şekilde planlaması gerekir. Bunun yanında online görüşme sırasında dikkati dağıtan cihazların (telefon, televizyon, müzik çalar vb.) kapalı olması gerekir. 

ONLİNE TERAPİ GÖRÜŞME SÜRESİ

Online görüşmeler haftada 1 seans olarak başlanmakta olup seanslar 45 dakika sürdürülür. Danışanın ihtiyaçlarına göre gerekli görülen durumlarda ek seans gerçekleştirilir.

ONLİNE TERAPİ SEANS ÜCRETİ VE ÖDEME ŞEKLİ

Online terapi seans ücreti dakikası 6 TL. (50×6= 300 TL.) olarak hesaplanır. Randevu tarih ve saati belirlendikten sonra gün içinde ilgili banka hesap numarasına seans ücreti yatırılarak seans teyidi danışan tarafından yapılmış olur.

ONLİNE TERAPİ (E-TERAPİ) BAŞVURU FORMU

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.